Nawigacja

Świąteczne spotkanie delegacji uczniów z Diesterweg Grundschule z Prenzlau w SP 1.

21 grudnia br. 6-osobowa grupa uczniów wraz z opiekunami z zaprzyjaźnionej  szkoły z Prenzlau odwiedziła  naszą szkołę.Spotkanie miało charakter świąteczny.Uczniowie niemieccy przywieźli dla uczniów z klasy 6a 6b 6d,którzy z nimi uczestniczą we wspólnych projektach drobne upominki i życzenia  świąteczno  - noworoczne
           Dla gości była także niespodzianka - przybył Mikołaj,który obdarował dzieciaki prezentami. W miłej atmosferze,przy stole z słodkościami śpiewano kolędy polskie i  międzynarodowe.

Opiekunowie grup:p.Żaneta Ostrowska,Bożena Rudnicka i Piotr Rosenkiewicz podsumowali tegoroczną współpracę i omówili najbliższe spotkania grup partnerskich.

Warto podkreślić że współpraca między tymi szkołami układa się bardzo dobrze. Szkoła nr 1  współpracuje z Diesterweg Grundschule od września  2013roku.

Współpraca dofinansowana jest ze środków Stowarzyszenia Gmin Polskich Euroregionów Pomerania Polsko -Niemieckiej Wymiany Młodzieży. W tym okresie uczniowie obu szkół spotykali się kilkakrotnie.Odbyły się wspólne warsztaty o samorządności, zorganizowano Zielone Szkoły w Kotlinie Kłodzkiej  i   Trójmieście.

Uczniowie uczestniczyli  w zawodach sportowych:Halowych  Mistrzostwach Lekkoatletycznych w Prenzlau i Mistrzostwach  Polski Nordic Walking w Barlinku.Dzieci brały także udział w imprezie kulturalnej Mam Talent oraz poznawały zabytki ,historię Prenzlau i Barlinka poprzez gry miejskie.

Ważnym wydarzeniem był oczywiście wspólny Marsz Przyjaźni NW z okazji 70- lecia zakończenia II wojny światowej.
    W przyszłym roku przygotowano również bogaty program współpracy:(m.in.Zielona Szkoła w Tatrach!).

Koordynatorzy współpracy: Piotr Rosenkiewicz i Bożena Rudnicka

Zobacz galerię: