• Jesienny Rajd

Jesienny Rajd Nordic Walking GRZYBOBRANIE

17 października br. piętnastu uczniów z naszej szkoły wraz z p. Bożeną Rudnicką uczestniczyli w Rajdzie NW „Grzybobranie”. Nasza grupa wylosowała trasę, która wiodła częściowo Szlakiem Legend, a potem przez tory, obok stawów do Młyna Papiernia.

Na starcie otrzymaliśmy pamiątkowe znaczki i zestaw pytań do rozwiązania. Mieliśmy do wykonania wiele zadań m.in.: zbiórka kasztanów, żołędzi dla zwierząt z Puszczy Barlineckiej, a także skomponowanie pięknego bukietu z jesiennych, różnorodnych roślin. Uczniowie „zbierali” także informacje o przyrodzie i Barlinku, które posłużyły im w odpowiedzi na przygotowane przez organizatorów pytania.

Podsumowanie rajdu odbyło się na terenie Młyna Papiernia. Najwięcej punktów i tym samym zwycięstwo przypadło naszej grupie „Borowików”.  Najwięcej grzybów jadalnych zebrał Konrad Więczkowski, a pozostali bardzo zaangażowali się w zbiórkę kasztanów i żołędzi. Test wiedzowy również wypadł na 6 z plusem.

Uczniowie w nagrodę otrzymali edukacyjne gry i gadżety o tematyce przyrodniczej.

B.Rudnicka

Zobacz galerię: