• Tworzenie gier planszowych "Ania z Zielonego Wzgórza"

•             Biblioteka szkolna po raz kolejny zorganizowała lekcję tworzenia gier planszowych na podstawie lektury. Tym razem na swoje plansze uczniowie kl. V b przenieśli losy Ani z Zielonego Wzgórza. Wydawać by się mogło to banalnie proste, wszak oprócz tego że czytali książkę byli również w teatrze, a część z dzieci oglądała film pod tym samym tytułem. Tworzenie własnej gry planszowej, to jednak nie taka prosta sprawa jak się wydaje. Swoją pracę  wykonywali w grupach, musieli więc skonfrontować się ze zdaniem innych osób, innych pomysłów na wykonanie i skonstruowanie gry, a także podzielić między sobą zadania, kto wykonuje jaką część pracy. Uczniowie bardzo zaangażowali się w projekt, było mnóstwo dyskusji, pomysłów, śmiechu i przede wszystkim wytrwałej pracy.  Nawet dzwonek na przerwę międzylekcyjną nie oderwał ich od zajęć. Samodzielnie stworzyli planszę, instrukcję do gry oraz pionki i karty gry, w zależności od tego jaki rodzaj gry wybrali.

Zwieńczeniem wysiłku była satysfakcja zagrania w swoją planszówkę oraz wymienienie się z kolegami i koleżankami ich grami.