• Sprawozdanie z działalności samorządu w roku szkolnym 2022-2023

•           Zrealizowano wszystkie zadania wynikające z planu pracy SU na rok szkolny 2022/2023. Czynności miały na celu uatrakcyjnienie życia szkolnego, jak również próbę zagospodarowania uczniom wolnego czasu.

We wrześniu odbyły się wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego, w wyniku których przewodniczącą została Wiktoria Kochan z klasy 8D, zastępcą Iga Szynkiewicz z klasy 8E, a także Nadia Ściesiek z klasy 7A, Oliwier Przybylski i Zuzanna Pawlak z klasy 8A.

W tym samym miesiącu odbyło się spotkanie SU wraz z opiekunami: Panią Anną Brodzińską i Panią Dittą Fijałkowską, na którym opracowano plan pracy Samorządu Uczniowskiego.

We wrześniu, oprócz wyborów do Rady SU, obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Chłopaka. Z tej okazji przygotowaliśmy dla wszystkich chłopców życzenia, które znalazły się na korytarzach szkoły.

W październiku przypomniane zostały zasady akcji „Szczęśliwy Numerek”. Wspólnie z Kołem Teatralnym zorganizowano akademię z okazji Święta Edukacji Narodowej. Przeprowadzono spotkanie Rady SU wraz z opiekunami.

Pod koniec października rozwieszone zostały gazetki tematyczne związane z Dniem Wszystkich Świętych. W listopadzie włączyliśmy się w organizację obchodów Święta Odzyskania Niepodległości. Na stronie SU w mediach społecznościowych (Facebook) i na terenie szkoły opublikowany został plakat z akcją charytatywną ,,Góra Grosza”, która organizuje programy stypendialne dla potrzebujących dzieci.

21 listopada obchodziliśmy Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Do skrzynki pocztowej każdy uczeń mógł wrzucić pozdrowienia dla koleżanki, kolegi, nauczyciela, które następnie zostały przekazane przez odpowiedzialne osoby z SU do rąk adresata.

W grudniu zorganizowaliśmy coroczną akcję ,,Świąteczna paka dla zwierzaka”, SU zebraną karmę przekazał potrzebującym schroniskom.  6 grudnia obchodziliśmy ,,Mikołajki”, uczniowie przychodzili do szkoły w czapkach Świętego Mikołaja. Przygotowano okolicznościową gazetkę z życzeniami z okazji Świąt Bożego Narodzenia. Odbyło się spotkanie Rady SU, na którym podsumowano dotychczasowe zadania i podano propozycje kolejnych.

W styczniu Samorząd Uczniowski przypominał uczniom o Dniu Babci i Dziadka. Przygotował plakat z pomysłami na prezent i przykładowymi życzeniami, który został rozwieszony na terenie szkoły, a także na stronie SU w mediach społecznościowych. Przedstawiciele Rady SU stworzyli tabliczki z napisem ,,Przytul się” i mobilizowali szkołę  do wzięcia udziału w przytulaniu. Zorganizowano konkurs z okazji Międzynarodowego Dnia Przytulania (31 stycznia). Chętni uczniowie wykonują zabawne fotografie, na których widać jak się przytulają, konkurs wygrywa najbardziej kreatywne zdjęcie.

W lutym Samorząd Uczniowski wraz z opiekunem zorganizował zebranie, na którym omówiono sprawy bieżące i przygotowano plan działań na II semestr w roku szkolnym 2022/23. W tym samym miesiącu zorganizowano również Walentynki, podczas których wystawiono skrzynkę na kartki walentynkowe, a poczta walentynkowa została wręczona adresatom przez członków SU. W lutym odbyła się również dyskoteka szkolna, która dostarczyła uczniom wiele radości i zabawy.

W marcu Samorząd Uczniowski wraz z opiekunem zorganizował Dzień Kobiet, podczas którego odbyły się muzyczne przerwy z piosenkami dla kobiet i wywieszono plakaty z życzeniami. 21 marca SU wraz z opiekunem i panią Anną Stefańską zorganizowali Dzień Wiosny, Dzień Patrona Szkoły i Dzień Wagarowicza. W marcu również zakończono akcję ,,Góra Grosza”, która przyniosła wiele satysfakcji i dumy ze wspólnie wykonanej pracy.

W kwietniu odbyło się kolejne zebranie Samorządu Uczniowskiego wraz z opiekunem SU, na którym omówiono sprawy bieżące.

1 czerwca SU wraz z panią Dittą Fijałkowską i panią Anną Stefańską zorganizował Dzień Dziecka, który dostarczył dzieciom wiele radości i uśmiechu. 22 czerwca SU brał udział w uroczystym zakończeniu roku szkolnego kl. VIII: wręczenie dyplomów dla uczniów kończących ósmą klasę jako podziękowań za godne reprezentowanie szkoły oraz zaangażowanie w działalność Samorządu Uczniowskiego.

Wnioski:

• Członkowie SU aktywnie uczestniczą w życiu szkoły i włączają się w różnorodne akcje, akademie, uroczystości oraz inicjują własne działania.
          • SU Działa na rzecz propagowania wiedzy wśród uczniów.
          • Współorganizuje życie kulturalne uczniów w szkole.
          • Zachęca uczniów do przejęcia inicjatywy i aktywnego działania na rzecz szkoły.
          • Współpracuje z Dyrekcją Szkoły oraz popiera akcje inicjowane przez inne organizacje działające w placówce.
          • Wspiera działania wychowawcze szkoły poprzez działalność porządkową i informacyjną.

Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami składa serdeczne podziękowania dla całej społeczności szkolnej za zaangażowanie oraz pomoc w pracach Samorządu w roku szkolnym 2022/2023.

Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego:

Ditta Fijałkowska