•  Rok szkolny 2022/2023

„You Can Dance – Nowa Generacja” - konkurs

Zadanie konkursowe

Zadanie skierowane do dzieci i młodzieży polega na zebraniu grupy uczniów w swojej klasie i nagraniu filmu ze wspólnego występu. Nagranie należy wysłać mailem pod adres badzmyrazem@tvp.pl. Wybrane filmiki będzie można obejrzeć m.in. w niedzielnych wydaniach programu „Pytanie na śniadanie” na antenie TVP.

Nagrody

Organizatorzy przewidzieli wyjątkowe nagrody dla najlepszych uczestników. Zdobywca 1. miejsca otrzyma 25 000 zł, 2. miejsca – 15 000 zł, a za miejsce 3. – 10 000 zł.

Dodatkowo autorów najciekawszego filmiku odwiedzą w szkole Ida Nowakowska, Roksana Węgiel i Agustin Egurrola. Wizytę w szkole oraz filmik będzie można obejrzeć w finałowym odcinku programu „You Can Dance – Nowa Generacja”.

Czas trwania konkursu: do 15 listopada 2021

Czas nadsyłania filmików: do 8 listopada 2021

Konkurs fotograficzny pn. „Nieodkryte Zakątki Regionu”

Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym pn. „Nieodkryte Zakątki Regionu”, zorganizowanym przez Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty panią Magdalenę Zarębską–Kuleszę.

Przedsięwzięcie skierowane jest do uczniów klas 4-8 szkół podstawowych oraz do uczniów szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych z województwa zachodniopomorskiego.

Celem konkursu jest popularyzacja wśród uczniów wiedzy na temat regionu zachodniopomorskiego oraz pokazanie rejonu mało znanego dla odwiedzających nasze województwo, czy też nawet dla samych mieszkańców. Zadaniem uczestników jest wykonanie zdjęcia przedstawiającego nieodkryty, ciekawy zakątek naszego regionu. Może to być zabytek, pejzaż, wieś, miasto, bądź inne warte zobaczenia miejsce.

Wykonane zdjęcia należy przesłać na adres mailowy promocja@kuratorium.szczecin.pl do dnia 30 listopada 2021 r. (do końca dnia).

Nagrodzone zdjęcia zostaną wydane w formie kalendarza Kuratorium Oświaty w Szczecinie na rok 2022.

Więcej informacji znajduje się w załączonym Regulaminie.

zakatki_konkurs_regulamin.doc

zalacznik-nr-1-karta-zgloszenia-1.doc

zalacznik-nr-2-oswiadczenie-1.docx

zalacznik-nr-3-opis-zdjecia-1.doc

Serwis edukacyjny www.dyktanda.pl zaprasza na konkurs Angielski Mistrz Wypracowań!

Tym razem zmagania uczestników będą opierały się na objaśnianiu zagadnień z najpopularniejszego języka obcego. Ale uwaga! Serwis Dyktanda.pl oczekuje, że prace konkursowe przygotowywane będą po polsku, tak aby mogły pełnić funkcję wsparcia dla osób uczących się angielskiego. Jedynie przykłady i nazwy np. czasów trzeba pisać poprawną angielszczyzną. Wśród tematów wypracowań znajdują się łatwe i trudne wyrazy, potoczne zwroty oraz czasy i inne zagadnienia z gramatyki.

Co warte podkreślenia, uczestnicy konkursu sami wybierają nie tylko tematy, jakie chcą opracować (z dostępnej, obszernej listy), ale także nagrody, które zdobędą w zamian za wysoką lokatę w rankingu (do określonego pułapu kwotowego). Organizator nagrodzi aż 50 najlepszych uczestników! Dodatkowo przewidziano nagrody gwarantowane za zgromadzenie określonej liczby punktów.

Konkurs właśnie się rozpoczął i potrwa do 5.12.2021 r.

Udział może wziąć udział każdy, bez względu na wiek, a przygotowane tematy pozwalają na udział osobom o różnym poziomie znajomości angielskiego. Początkujący mogą np. pisać o kolorach, a zaawansowani omawiać czasy złożone. Organizatorzy zapraszają do udziału zarówno uczniów, jak i dorosłych.

Zapisy do konkursu, lista tematów oraz lista nagród dostępne są na stronie: https://dyktanda.pl/konkursy-wypracowan/angielski-mistrz-wypracowan
      Udział w konkursie jest bezpłatny! Serdecznie zapraszamy!

Raz jeszcze dziękujemy za pomoc w dotarciu z powyższą informacją do Państwa odbiorców. Głęboko wierzymy, że będą zainteresowani udziałem w konkursie.

Serdecznie pozdrawiamy,
      Zespół Dyktanda.pl