• Najpiękniejsza pisanka wielkanocna

SPRAWOZDANIE ZE SZKOLNEGO  KONKURSU PLASTYCZNEGO „NA NAJPIĘKNIEJSZĄ PISANKĘ WIELKANOCNĄ”

Za nami najbardziej radosne i wiosenne Święta Wielkanocne. Ich nieodłącznym elementem ,nierozerwalnym symbolem jest jajko  symbolizujące rodzące się życie oraz nadzieję. Tradycją stało się zdobienie jajek. Pisanka to ogólna, zwyczajowa nazwa jaja wielkanocnego, zdobionego różnymi technikami. Jajo od wieków było uważane za symbol początku, źródło życia, zmartwychwstania i powrotu do życia. Ozdobione miało magiczną moc. Pisanki to również nasze dziedzictwo kulturowe, które stanowi o naszej tożsamości. W związku z nią świetlica szkolna zaprosiła uczniów do wzięcia udziału w corocznym konkursie plastycznym „Na najpiękniejszą pisankę wielkanocną”.

Celem konkursu była popularyzacja wiedzy o zwyczajach i obrzędach związanych ze Świętami Wielkiej Nocy, doskonalenie umiejętności plastycznych dzieci oraz prezentacja twórczości dzieci.  Po ogłoszeniu konkursu zgłosiło się 23 uczestników, głównie z klas pierwszych. Prace były wykonane różnymi technikami : tradycyjnymi i tymi nowoczesnymi.   Przy ocenie pisanek wielkanocnych komisja zastosowała następujące kryteria: estetykę wykonania, samodzielność wykonania, walory artystyczne.

Prace przepiękne, widniały na nich baranki, koszyczki, zajączki i kurczaczki, a wiosenne odcienie zieleni i żółci przykuwały wzrok.

Prace wyróżnione : Nadia Nowak kl.Ie, Oliwier Roszak i Pachulski Bartosz z kl.I d

Komisja w składzie : Elżbieta Sufleta, Elżbieta Stefaniuk, Agata Borkowska oceniła 23 prace i postanowiła przyznać następujące nagrody.

I MIEJSCE- Hanna Kulpa kl. II d

II MIEJSCE- Lena Szydłowska Id

III MIEJSCE- Martyna Matwiejak kl.IIa

Komisja dziękuje uczestnikom za udział w konkursie, wszystkie prace prezentowały wysoki poziom artystyczny. Zwycięzcom gratulujemy. Informujemy, że nagrody niespodzianki i dyplomy wręczone zostaną na najbliższym  apelu wychowawczym w kwietniu.

Elżbieta Stefaniuk