• MEDAL OKOLICZNOŚCIOWY SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 1 W BARLINKU
        • MEDAL OKOLICZNOŚCIOWY SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 1 W BARLINKU

        • Społeczność SP nr 1  ma zaszczyt poinformować, że z okazji 70 –rocznicy powstania polskiej , barlineckiej „Jedynki”, został wydany unikatowy, okolicznościowy medal.

          Jest to niebywała okazja dla wszystkich mieszkańców, a  w szczególności absolwentów naszej szkoły, na poszerzenie swoich zbiorów o wyjątkowy przedmiot związany z historią miasta i najstarszą placówką oświatową w Barlinku.

          I Ty możesz być częścią historii naszej szkoły zakupując pamiątkowy medal w sekretariacie szkoły !

          Zapraszamy!

           

      • Wycieczka do szczecińskiej manufaktury
        • Wycieczka do szczecińskiej manufaktury

        •       Dnia 20 czerwca 2016 r. klasy I a i I b  wybrały się na wycieczkę do Szczecina. Opiekunami  były wychowawczynie tych klas: Wiesława Wielgus i Sławomira Bojanowska. Do pomocy zgłosili się również Rodzice : p. Justyna Rzełunowska i p. Magdalena Diaków.

                Bardzo spokojnie dotarliśmy na czas, a na miejscu przywitali nas gospodarze małej manufaktury „Słodka Cytrynka”. Najpierw uczniowie uczestniczyli w krótkim  pokazie i prezentacji powstawania lizaków – czas trwania był dostosowany do wieku. Dzieci dowiedziały się, z czego i jak  powstają lizaki, dlaczego są kolorowe i utrwaliły kolory podstawowe i pochodne. Była też mowa o tym, że nadmierne spożywanie słodyczy  wpływa negatywnie na zdrowie człowieka. Potem projektowały i kolorowały na kartkach swoje lizaki. Następnie każde z nich, pod fachową opieką kolejno lepiło swoje wymyślone kształtem, kolorem i detalami lizaki.

                W tym  czasie dzieci,  które czekały na swoją kolej, malowały kredą na odpowiednio przygotowanej  ścianie różne obrazy. Była to dla nich wielka atrakcja i wspaniała zabawa. Z kolei na dworze znajdowało się miejsce do zabaw i malowania po chodniku. Oprócz tego  były  poduszki do odpoczynku, gry planszowe,  krzesełka i stoliki, przy których mogły zjeść drugie śniadanie oraz wypić przygotowane napoje.

              Piękna pogoda sprzyjała, wyszliśmy więc na spacer po mieście. Uczniowie oglądali stare i nowe budynki,  przeszli się przejściem podziemnym oraz ćwiczyli przechodzenie po pasach na światłach. Zobaczyli, jak wygląda duże miasto – niektórzy byli tu po raz pierwszy.

               Po powrocie do cukierenki, dzieci zjadły lody i otrzymały swoje słodkie  ulepione przez siebie lizaki. Te, które chciały, mogły kupić jeszcze dodatkowo inne słodycze.

                Spędziliśmy tu ok. 3 godzin, ale czas bardzo szybko uciekał i musieliśmy wracać do Barlinka. Myślę, że wszyscy spędzili tu miłe chwile, a możliwość uczestniczenia w słodkich warsztatach pozostanie na długo w pamięci.

           

                                                                                                             Opracowała : Wiesława Wielgus

           

           

          Zobacz galerię:

           

        • Pod dobrą opieką

        • Dnia 09 września 2016 na boisku koło starego "ekonomika" odbył się festyn profilaktyczny zatytułowany : Pod dobrą opieką. Na miejscu nie brak było rozrywki dla najmłodszych. Klasy I-III brały udział w loterii, konkursach itp...

          Do obejrzenia były radiowozy policyjne, wozy strażackie. Można było również wysłuchać profilaktycznych pogadanek na temat nr alarmowych, zachowania w lesie lub jak zachować się w niebezpiecznych sytuacjach. Całość przyozdobił występ Fabryki Tańca Barlinek oraz teatrzyk w wykonaniu Gimnazjum nr 1. Dzieci zadowolone, pełne wrażeń i z nagrodami w rękach.

           

           Informacje zebrała Aleksandra Stanisławska kl.VI D

        • Nordic Walking Barlinek

        • 10 września odbyły się IV mistrzostwa Polski w Nordic Walking. Nasza europejska stolica spisała się na medal w organizacji. Sama trasa prowadziła w kierunku odwrotnym niż w zeszłym roku, przez co zmieniła się jej charakterystyka, np. do pokonania było piaszczyste wzniesienie, które sprawiło niektórym trochę problemów, ale też dodało charakteru trasie, która w większości prowadziła po stosunkowo płaskim terenie i leśnych ścieżkach. Po drodze kilka razy trzeba było zmierzyć się z kilkudziesięciometrowymi asfaltowymi odcinkami, ale w kontekście pętli o długości 5 km, było to praktycznie nieodczuwalne.Biuro zawodów i miasteczko umiejscowiono na stadionie , gdzie na murawie powstała duża strefa startowa, za trybunami wydawano numery startowe i udostępniono sanitariaty. Na każdych oczywiście czekał po marszu pełny posiłek regeneracyjny – tym razem był to solidny schabowy z ziemniakami – a także, co ciekawe drugi pakiet z wodą, koszulką i różnymi gadżetami ufundowanymi przez Barlinek. 
          Na mecie zawodnicy dostawali albo medale Pucharu Bałtyku albo duże pamiątkowe monety Grand Prix Zachodniopomorskiego. Mniejsze okazjonalne monety znalazły się też w jednym z pakietów.

          Ciekawym rozwiązaniem było podzielenie startów i wprowadzenie odrębnych godzin dla zawodników idących na 5 i 10 km. Najpierw, o 11:30 ruszył dłuższy dystans, o 13:00 natomiast krótszy. Taki zabieg organizacyjny pozwolił na uniknięcie tłoku na trasie i umożliwił niektórym zawodnikom start na obu dystansach. Takich osób znalazło się sporo z różnych powodów. W Barlinku spotkały się trzy cykle, Puchar Bałtyku, Grand Prix Zachodniopomorskiego i Korona Wielkopolski. Część osób w jednym z cykli startuje na 5 km, w innym na 10 km i to było dla nich doskonałe rozwiązanie.Po marszu zaplanowano występy Fabryki Tańca Barlinek, czyli naszego młodzieżowego zespołu tanecznego, który specjalnie na tę okazję przygotował taniec z kijami do nordic walking i wiele innych. Następnie odbyła się dekoracja i wyłoniono mistrzów Polski, potem zaś było losowanie fantów. Pula nagród była niezwykle bogata – można było zdobyć, koszulki, plecaki, bony do sklepu chodzezkijami.pl, rower, kije marki Fizan i wiele, wiele innych. Po tym wszystkim odbyło się podsumowane cyklu Grand Prix Zachodniopomorskiego i uhonorowano najlepszych kijkarzy tego województwa. Dekoracja trochę się wydłużyła, ale ostatecznie puchary zostały wręczone i wszyscy z uśmiechem rozjechali się do domów. 

          Nasi zawodnicy mieli następujące czasy i miejsca:

           

          Aleksandra Stanisławska kl. VI D kat.10-12 1.miejsce czas 38:29

          Bożena Rudnicka czas 41:47

          Piotr Rosenkiewicz czas 46:50

          Nikola Piduch kl. VI A kat.10-12 3.miejsce czas 40:00

          Oskar Paczos kl. V B kat. 10-12 czas 45:04

          Baranowska Martyna kl. V B kat.10-12 czas 41:23

          Baranowska Paulina kl. V B kat.10-12 czas 41:25

          Kanka Nikola kl. VI C kat.10-12 czas 44:14

          Zima Martyna kl. IV D kat.10-12 czas 47:03

          Bunda Ada kl. V B kat 10-12 czas 48:51

          Cegielska Agata kl. VI B kat. 10-12 czas 50:08

          Biernat Julia kl. VI B kat.10-12 czas 50:08

          Miduch Mateusz kat.10-12 czas 50:19

          Szpringer Jakub kl.VI B kat.10-12 czas 50:20

          Mazur Kacper kat.10-12 czas 51:37

          Mądrecka Vanesa kat.0-9 czas 51:42

          Diakowska Julia kat.0-9 czas 51:42

          Zajączkowska Agata kat.0-9 czas 51:42

          Węgrzynowska Dominika kl.VI A kat.10-12 czas 52:40

          Juchniewicz Julia kat.10-12 czas 52:40

          Subocz Nikodem kat.10-12 DYSKWALIFIKACJA

           

          Następne zawody w sobotę 17.09. Trzymajmy kciuki za naszą drużynę!

          Informacje zebrała Aleksandra Stanisławska kl.VID

      • Podręczniki do religii
        • Podręczniki do religii

        • PODRĘCZNIKI DO RELIGII – WYDAWNICTWO „GAUDIUM”   ZGODNE Z PROGRAMEM NAUCZANIA NR AZ-1-01/10   - klasy 1,2,3

           

          1. Jesteśmy rodziną Pana Jezusa.  Podręcznik dla I klasy szkoły podstawowej. Red. P. Goliszek. Lublin - Przemyśl - Zamość: Gaudium 2012.     AZ-11-01/10-LU-1/12

           

          2. Kochamy Pana Jezusa. Podręcznik dla II klasy szkoły podstawowej. Red. P. Goliszek.

          Lublin - Przemyśl - Zamość: Gaudium 2013.            AZ-12-01/10-LU-1/13

           

          3. Przyjmujemy Pana Jezusa. Podręcznik dla III klasy szkoły podstawowej. Red. P. Goliszek. Lublin - Przemyśl - Zamość: Gaudium 2014.         AZ-13-01/10-LU-1/14

           

          PODRĘCZNIKI DO RELIGII – WYDAWNICTWO „GAUDIUM” 

          ZGODNE Z PROGRAMEM NAUCZANIA NR AZ-2-01/10   - klasy 4, 5, 6

           

           

           4. Jestem chrześcijaninem. Podręcznik dla IV klasy szkoły podstawowej . Red. Ks. Waldemar Janiga Lublin - Przemyśl - Zamość: Gaudium 2012      AZ-21-01/10-LU-1/12

           

          5. Wierzę w Boga. Podręcznik dla V klasy szkoły podstawowej. Red. ks. Waldemar Janiga. Lublin - Przemyśl - Zamość: Gaudium 2013                  AZ-22-01/10-LU-2/13

           

          6. Wierzę w Kościół. Podręcznik dla VI klasy szkoły podstawowej. Red. Ks. Waldemar Janiga Lublin - Przemyśl - Zamość: Gaudium 2014                  AZ-23-01/10-LU/2-14

           

      • Wycieczka do szczecińskiej manufaktury      
        • Wycieczka do szczecińskiej manufaktury      

        • Dnia 20 czerwca 2016 r. klasy I a i I b  wybrały się na wycieczkę do Szczecina. Opiekunami  były wychowawczynie tych klas: Wiesława Wielgus i Sławomira Bojanowska. Do pomocy zgłosili się również Rodzice : p. Justyna Rzełunowska i p. Magdalena Diaków.

              Bardzo spokojnie dotarliśmy na czas, a na miejscu przywitali nas gospodarze małej manufaktury „Słodka Cytrynka”. Najpierw uczniowie uczestniczyli w krótkim  pokazie i prezentacji powstawania lizaków – czas trwania był dostosowany do wieku. Dzieci dowiedziały się, z czego i jak  powstają lizaki, dlaczego są kolorowe i utrwaliły kolory podstawowe i pochodne. Była też mowa o tym, że nadmierne spożywanie słodyczy  wpływa negatywnie na zdrowie człowieka. Potem projektowały i kolorowały na kartkach swoje lizaki. Następnie każde z nich, pod fachową opieką kolejno lepiło swoje wymyślone kształtem, kolorem i detalami lizaki.

               W tym  czasie dzieci,  które czekały na swoją kolej, malowały kredą na odpowiednio przygotowanej  ścianie różne obrazy. Była to dla nich wielka atrakcja i wspaniała zabawa. Z kolei na dworze znajdowało się miejsce do zabaw i malowania po chodniku. Oprócz tego  były  poduszki do odpoczynku, gry planszowe,  krzesełka i stoliki, przy których mogły zjeść drugie śniadanie oraz wypić przygotowane napoje.

              Piękna pogoda sprzyjała, wyszliśmy więc na spacer po mieście. Uczniowie oglądali stare i nowe budynki,  przeszli się przejściem podziemnym oraz ćwiczyli przechodzenie po pasach na światłach. Zobaczyli, jak wygląda duże miasto – niektórzy byli tu po raz pierwszy.

               Po powrocie do cukierenki, dzieci zjadły lody i otrzymały swoje słodkie  ulepione przez siebie lizaki. Te, które chciały, mogły kupić jeszcze dodatkowo inne słodycze.

                Spędziliśmy tu ok. 3 godzin, ale czas bardzo szybko uciekał i musieliśmy wracać do Barlinka. Myślę, że wszyscy spędzili tu miłe chwile, a możliwość uczestniczenia w słodkich warsztatach pozostanie na długo w pamięci.

           

                                                                                                             Opracowała : Wiesława Wielgus

           

           

          Zobacz galerię:

           

           

           

           

           

           

           

           

           

           

           

           

           

           

           

           

           

           

           

           

           

             

        • Spektakl profilaktyczny

        • Dnia 19 maja o godz. 8:00 w auli szkolnej klasy I-III obejrzały spektakl profilaktyczny w wykonaniu teatru "Kurtyna" z Krakowa.  

             Spektakl „Z miłości do Serduszka” to zabawna lekcja prawdziwej wiedzy o zdrowiu i dobrej kondycji fizyczno- psychicznej człowieka. Najmłodsi widzowie poznali tajniki zachowania zdrowej diety, korzystnego wpływu zajęć ruchowo- sportowych na organizm człowieka, niepożądanych skutków wszelkich szkodliwych dla ludzi uzależnień. To również zestaw praktycznych wskazówek o korzystaniu z mediów elektronicznych, o pozytywach płynących z systematyczności nauki i pracy. To także pochwała trudu zbiorowego, szacunku dla Opiekunów, dbałości o język którymsię komunikujemy oraz tolerancji dla odmienności etnicznej czy światopoglądowej.Spektakl „Z miłości do serduszka” był pełnen muzyki, ruchu i kolorowych kostiumów. 

          Bardzo podobał się naszym uczniom i ich nauczycielom.

          Informacje zebrała Aleksandra Stanisławska kl.VD

      • Spotkanie z policjantką
        • Spotkanie z policjantką

        •  

          Dnia 05 maja w auli szkolnej w ramach profilaktyki i bezpieczeństwa odbyło się spotkanie z policjantem. Starszy posterunkowy Lucyna Kosyl rozmawiała z dziećmi na następujące tematy:


          -samowolne opuszczanie terenu szkoły

          -bezpieczna droga do szkoły

          -wjazd rodziców na teren szkoły

          -niebezpieczeństwa codziennego życia

          -cyber-zagrożenia

          -przypomnienie telefonów alarmowych

          To spotkanie było bardzo pouczające.

           

           

          Informacje zebrała Aleksandra Stanisławska

          Zobacz galerię:

      • Konkurs Przyrodniczo-Ekologiczny
        • Konkurs Przyrodniczo-Ekologiczny

        • W dniu 22 kwietnia 2016 roku o godz.10.00 w  Szkoły Podstawowej Nr 1 w Barlinku odbył się XVI Gminny Konkurs Przyrodniczo-Ekologiczny dla klas trzecich. Do konkursu przystąpiło po pięć osób ze Szkoły Podstawowej Nr 1, Szkoły Podstawowej Nr 4 oraz ze Szkoły Podstawowej w Mostkowie. Konkurs poprowadziła p. Lucyna Szkwarek. Zadania przygotowały panie: T. Zielińska, L. Szkwarek, M. Ligas.

           

          Pierwszy był test, do którego przystąpili wszyscy uczestnicy i należało rozwiązać go w czasie 10 minut.  Między trzema uczestnikami przeprowadzono dogrywkę ze względu na uzyskanie jednakowej liczby punktów. Do następnego etapu jury zakwalifikowało siedem osób. W etapie drugim uczniowie odgadywali zagadki obrazkowe, następnie litery z ponumerowanych pól przenosili do wyznaczonych kratek i zapisywali hasła. Następne zadanie to zdobywanie przez uczestników punktów w wyniku odpowiedzi na pytania. Poziom pytań był zróżnicowany, były pytana za jeden, trzy lub pięć punktów. Uczniowie samodzielnie wybierali poziom trudności pytań. Po trzech  turach pytań Komisja zliczyła zdobyte punkty i  konkurs rozstrzygnięto.

          Laureatkami XVI Gminnego Konkursu Przyrodniczo-Ekologicznego zostały:

          • J. Figiel – Szkoła Podstawowa nr 1
          • Oliwia Rychlińska – Szkoła Podstawowa Mostkowo

          II miejsce zajął: Grzegorz Sokołowski – Szkoła Podstawowa nr 4

          III miejsce zajęła: Maja Studzińska – Szkoła Podstawowa nr 1

          Laureatom wręczono nagrody książkowe. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, które wykonała p. Teresa Zielińska oraz drobne upominki.

           

          Organizatorki: T. Zielińska, L. Szkwarek i M. Ligas

           

          Zobacz galerię:

      • Wyniki Ogólnopolskiej Olimpiady z Języka Angielskiego
        • Wyniki Ogólnopolskiej Olimpiady z Języka Angielskiego

        • 13 stycznia 2016 r. w naszej szkole odbyła się Ogólnopolska Olimpiada z Języka Angielskiego "OLIMPUS". W konkursie uczestniczyło 9300 uczniów z 350 szkół. 

          Naszą szkołę reprezentowało szesnaścioro  uczniów, w tym siedmioro z klas piątych i dziewięcioro z klas szóstych. Koordynatorem konkursu był p. Radosław Koroluk.

           

          Najlepsze wyniki oraz dyplom laureata uzyskali:

          - z klasy Vd Aleksandra Stanisławska (7 m. w kraju), Zuzanna Robak (10 m. w kraju; opiekun: p.  R. Koroluk)

          - z klasy VIc: Ksawery Wierzbicki (9 m. w kraju; opiekun: p.  R. Koroluk)

          Pozostali uczestnicy zajęli wysokie miejsca w pierwszej czterdziestce w Polsce. Celem konkursu było zmotywowanie uczniów do rozwijania swojego talentu w kierunku języka angielskiego. Dobre wyniki jakie uzyskali nasi uczniowie na pewno będą dla nich dodatkowym impulsem do jeszcze większego wysiłku.

          GRATULUJEMY

           

           

           

           

           

           

           

           

           

           

           

           

           

      • Nasza szkoła najlepsza w województwie
        • Nasza szkoła najlepsza w województwie

        • Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Barlinku najlepszą szkołą podstawową w województwie zachodniopomorskim.

          25 lutego 2016 roku odbyło się podsumowanie współzawodnictwa sportowego szkół z województwa zachodniopomorskiego,zorganizowane przez Urząd Marszałkowski w Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie. Nagrody i wyróżnienia wręczał Marszałek Województwa pan Olgierd Geblewicz.

          W rywalizacji brało udział 309 szkół podstawowych z całego województwa zachodniopomorskiego . Nasza szkoła zwyciężyła rekordową ilością punktów – 344.

          Na ten wspaniały wynik zapracowali uczniowie pod opieką trenerów pana Andrzeja Łapińskiego i pana Leszka Wieczorka:

          Dziewczęta - Martyna Sarniak, Lea Frey, Patrycja Bałunda, Kaja Frontczak, Wiktoria Podyma, Zuzanna Dziedziela, Maja Kardasz, Emanuela Kiełbasa, Karolina Patynowska, Wiktoria Maciejewska, Iga Kądziołka, Agnieszka Borowiecka.

          Chłopcy – Mateusz Gubernat, Dawid Dzięcioł, Aron Michalak, Filip Zima, Piotr Szulgo, Łukasz Baryło, Mateusz Hajda, Igor Szyszka, Arkadius.

           

          Zobacz galerię: