• Artykuły archiwalne

Najlepszym sposobem na zachęcenie młodych czytelników do sięgnięcia po lekturę jest zakup do biblioteki książek, które są poszukiwane przez uczniów. W tym celu stworzyłyśmy listę, na którą trafiły tytuły zaproponowane przez naszych czytelników. Na początku kwietnia szkolny księgozbiór wzbogacił się o blisko 170 książek. Ich fundatorem jest Lions Club Barlinek, a wszystko to w ramach realizacji projektu „Czytanie jest na czasie”, którego celem jest promocja czytelnictwa wśród dzieci oraz zwiększenie zasobów biblioteki szkolnej. Obecnie sukcesywnie opracowujemy zakupione pozycje, żeby jak najszybciej mogły trafić na biblioteczne półki. Jesteśmy szczęśliwe, że nasz dotychczasowy wysłużony już księgozbiór przynajmniej w części zastąpią nowe, kolorowe i atrakcyjne dla dzieci książki.
                      Serdecznie zapraszamy naszych czytelników do odwiedzenia szkolnej biblioteki !

Akcja „Uwolnij lekturę”

Wszystkich czytelników i sympatyków książek zapraszamy do włączenia się w akcję „Podaruj
          książkę bibliotece”.
                      Celem akcji jest wzbogacenie księgozbioru o ciekawe pozycje książkowe. Jeżeli przeczytałeś lektury, które warto polecić innym – przekaż je do biblioteki. Wystarczy nawet jedna uwolniona książka z własnej kolekcji.
                      Przekazane książki będę służyć innym czytelnikom. Nazwiska ofiarodawców, którzy wzbogacą szkolny księgozbiór, zostaną umieszczone na stronie internetowej biblioteki szkolnej na Liście Darczyńców Biblioteki.
                      Mamy nadzieję, że akcja spotka się z życzliwym przyjęciem i zainteresowaniem. Zapraszamy do współpracy z naszą biblioteką.

Akcja trwa cały rok szkolny 2016/2017.

Kamila Synówka-Koroluk
                                                                                                                         Agata Bublewicz

W czerwcu 2015 r. nasza szkoła wystąpiła z wnioskiem o wsparcie finansowe na zakup książek do biblioteki szkolnej w ramach Rządowego Programu „Książki naszych marzeń” (wspieranie w 2015 r. organów prowadzących szkoły w obszarze rozwijania zainteresowań uczniów przez promocję czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży). Po przygotowaniu wniosku, nauczyciele-bibliotekarze przygotowali listę książek, które miałyby zasilić księgozbiór naszej biblioteki. W październiku 2015 r. otrzymaliśmy informację, że gmina uzyskała dofinansowanie na zakup proponowanych przez nas książek. Dzięki dofinansowaniu zakupiliśmy do biblioteki następujące pozycje:

„Akademia pana Kleksa”,
          „Ferdynand  wspaniały”,
          „Tajemniczy ogród”,
          „Ten obcy”,
          „Babcia rabuś”,
          „Dynastia Miziołków”,
          „Pięciopsiaczki”,
          „Kubuś Puchatek”,
          „Drużyna pani Miłki, czyli o szacunku, odwadze i innych wartościach”,
          „Detektyw Pozytywka”,
          „Szatan z siódmej klasy”,
          „Sposób na Alcybiadesa”,
          „Kuba i Buba, czyli awantura do kwadratu”,
          „Pompon w rodzinie Fisiów”,
          „Doktor Dolitlle i jego zwierzęta”,
          „Mitologia”,
          „Baśnie”,
          „Rogaś z Doliny Roztoki”.

Pragniemy również poinformować, że biblioteka szkolna przystąpiła do Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa na lata 2016-2020. W listopadzie szkoła złożyła wniosek o udzielenie wsparcia finansowego na zakup książek.
               Mamy nadzieję, że dzięki programowi nasz dotychczasowy wysłużony już księgozbiór zastąpią nowe, kolorowe i atrakcyjne dla dzieci książki.

mgr Agata Bublewicz
          mgr Kamila Synówka-Koroluk

Realizacja projektu „Czytanie jest na czasie”

W dniu 26 listopada 2016 roku w czasie uroczystości 70 - lecia Szkoły Podstawowej nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Barlinku nastąpiło podpisanie porozumienia pomiędzy Dyrektorką – Danutą Tomiałojć a Prezydentem  Lions Club Barlinek – Zygmuntem Siarkiewiczem.
                      Porozumienie dotyczy współpracy przy realizacji projektu „Czytanie jest na czasie”. Celem projektu jest promocja czytelnictwa wśród dzieci oraz zwiększenie zasobów biblioteki szkolnej. Planowane zakończenie projektu nastąpi  31 grudnia 2017 r. Tytuły i ilość książek określi Szkoła. W czasie uroczystości przekazano czek na  kwotę 5000 zł na realizację projektu.

Mały konkurs recytatorski

08 lutego w Barlineckim Ośrodku Kultury odbyły się coroczne eliminacje do Małego Konkursu Recytatorskiego. Do walki o wyróżnienie, które jest przepustką do eliminacji powiatowych, stanęło 19 uczniów barlineckich szkół podstawowych i gimnazjów. Naszą szkołę reprezentowali:

- Hanna Kulpa (kl. III D),
          - Zuzanna Świątek (kl. III C),
          - Wiktoria Kochan (kl. II E),
          - Antonina Gągało (kl. IV D),
          - Aleksandra Kruzel (kl.VI B) ,
          - Daniel Stawicki (kl. IV C).

Jury w składzie: Elżbieta Chudzik, Jolanta Karasińska, Monika Zajączkowska wyróżniło w kategorii wiekowej:

klasy I-III:

- Hannę Kulpę
          - Zuzannę Świątek

klasy IV-VI:
          - Antoninę Gągało

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy. Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów w Powiatowym Konkursie Recytatorskim !