• Regulamin zachowania ucznia w świetlicy szkolnej

REGULAMIN ZACHOWANIA UCZNIA W ŚWIETLICY SZKOLNEJ

1.Zgłaszam nauczycielowi każde swoje przyjście, odejście, nie wychodzę z sali świetlicowej bez pozwolenia wychowawcy, nie oddalam się od grupy w czasie zabaw na boisku lub placu szkolnym.

2.Słucham uważnie próśb i poleceń nauczyciela-staram się jak najlepiej je wykonać.

3.Nie przeszkadzam  koleżankom i kolegom w pracy i zabawie. Staram się cicho bawić
          i pracować.

4.Szanuję innych, nikomu nie dokuczam - nie używam przemocy, brzydkich słów, nikogo nie przezywam, nie obrażam, nie wyśmiewam.

5.Jeżeli zrobię komuś przykrość staram się naprawić szkodę.

6.Przestrzegam zasad bezpiecznego zachowania się. Bawię się i pracuję w sposób bezpieczny dla siebie i innych.

7.Dbam o porządek w sali: plecaki, książki, zabawki, gry kładę w wyznaczonych miejscach.

PO ZAJĘCIACH I ZABAWACH PORZĄDKUJĘ SWOJE OTOCZENIE.

8.Dbam o estetyczny wygląd sali, nie niszczę sprzętu, zabawek, gier. Szanuję własność cudzą i swoją.

9.Dbam o czystość osobistą.

10.Podczas posiłków zachowuję się kulturalnie i bezpiecznie, zanim wejdę na stołówkę myję ręce.

11.Biorę aktywny udział w imprezach, uroczystościach oraz pracach na terenie świetlicy.

12.Przestrzegam zasad kulturalnego zachowania: jestem miły, uprzejmy wobec nauczycieli, osób starszych, kolegów-używam zwrotów grzecznościowych-proszę, przepraszam, dziękuję.